• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Spotkanie z laureatami konkursu ,,O piękniejszy Knurów"

Spotkanie z laureatami konkursu ,,O piękniejszy Knurów"

5 Lutego 2015

Spotkanie, które odbyło się w dniu wczorajszym w sali sesyjnej knurowskiego Ratusza, zwieńczyło ubiegłoroczną edycję konkursu ,,O piękniejszy Knurów" organizowanego przez Radę Miasta Knurów pod honorowym patronatem Prezydenta Ramsa.

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do działkowiczów, wspólnot mieszkaniowych, właścicieli prywatnych posesji oraz lokatorów budynków wielomieszkaniowych, którzy na co dzień pielęgnują i dbają o swoje ogrody, balkony i obejścia wokól budynków, a chcieliby szerszemu gronu  pochwalić efektami własnej pracy.

Specjalna komisja, złożona z radnych, przedstawiceli Urzędu Miasta oraz lokalnych mediów od września ub. roku oceniała nadsyłane propozycje, odwiedzając w terenie poszczególne lokalizacje oraz wykonując dokumentację fotograficzną. Pod uwagę brane były różne kryteria, m.in. pomysłowość wykonanej aranżacji roślinnej i kwiatowej, nakład pracy, funkcjonalność, ogólna estetyka. Osobną kategorię stanowiły dekoracje i iluminacje świąteczne.

Ostatecznie, z pośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, komisja postanowiła wyłonić 20 laureatów, których zaproszono na uroczystość wręczenia nagród i specjalnych dyplomów. Spotkanie było okazją nie tylko do złożenia gratulacji i podziękowań, ale także do rozmowy z władzami miasta, podczas której uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami w sprawach związanych z poprawą estetyki przestrzeni publicznej oraz szeroko rozumianej czystości w mieście.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Lista laureatów konkursu ,,O piękniejszy Knurów"  edycji 2014 znajduje się tutaj

 

Przypominamy równocześnie, że trwa bieżąca edycja konkursu, podczas której  można w trakcie 2015 roku zgłaszać nowe kandydatury i propozycje.

 

 

 Laureaci konkursu wraz Prezydentem Knurowa A.Ramsem oraz radnymi Rady Miasta Knurów (fot. Redakcja ,,Przeglądu Lokalnego")

 

 

do góry