• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/"Tak, POMAGAM" - Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

"Tak, POMAGAM" - Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

4 Grudnia 2013

Po raz pierwszy w tym roku, Ośrodek MB Uzdrowienie Chorych w Knurowie będzie organizował zbiórkę żywności w Biedronce przy ul. Szpitalnej 9. Zebrane produkty zostaną przeznaczone na paczki oraz poczęstunek świąteczny dla mieszkańców Ośrodka.

Już po raz czwarty Caritas Archidiecezji Katowickiej włącza się do zbiórki żywności w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „TAK POMAGAM”. Celem zbiórki jest zebranie produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp.

 

W tym roku akcja ta będzie przeprowadzona również w Knurowie.

 

Ośrodek MB Uzdrowienia Chorych w Knurowie w dniach 6-7 grudnia (piątek i sobota) z pomocą wolontariuszy i pracowników Ośrodka, będzie przyjmować dary od klientów sklepu BIEDRONKA przy ulicy Szpitalnej 9, w godzinach otwarcia sklepu.

 

Zebrane produkty zostaną przekazane w formie paczek oraz posiłku świątecznego uczestnikom, mieszkańcom Ośrodka MB Uzdrowienie Chorych w Knurowie.

 

INFORMACJE O ZBIÓRCE

 

„Tak, POMAGAM” jest ogólnopolską akcją zbiórki żywności organizowaną przez Caritas diecezjalne przy współpracy z Caritas Polska.

Z roku na rok w akcję włącza się coraz większa liczba wolontariuszy i ludzi dobrej woli składających produkty w koszach. Systematycznie rośnie ilość zbieranej żywności, która w ostatnim etapie akcji trafia do osób najbardziej potrzebujących, parafian danej diecezji.

W zbiórkę żywności angażują się nie tylko stali wolontariusze Caritas, ale także ludzie dobrej woli, którzy chcą wesprzeć Caritas w tym jednym, konkretnym działaniu.

W ostatnią zbiórkę przed Świętami Wielkanocnymi 8-9 marca, na terenie Archidiecezji Katowickiej zebrano ok. 2262 kg żywności o przybliżonej wartości 11 243 zł. W zbiórce uczestniczyło 97 wolontariuszy.

Ostatnio przeprowadzona w naszej Archidiecezji Bożonarodzeniowa zbiórka żywności spotkała się z wielką życzliwością i ofiarnością.

Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji. Za składane dary serdecznie dziękujemy.

  

Plakat "Tak, POMAGAM"

 

  

udostępnij
do góry