• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ulica Jęczmienna w pełni asfaltowa

Ulica Jęczmienna w pełni asfaltowa

7 Sierpnia 2017

Szutrowy odcinek ulicy Jęczmiennej, łączącej ulice Koziełka i Wolności z centrum miasta, doczekał się modernizacji. Po zleceniu przygotowania dokumentacji technicznej, zabezpieczeniu środków na inwestycję w budżecie oraz wyłonieniu w drodze przetargu wykonawcy robót, Urząd Miasta podpisał  z firmą FIL-BUD sp. z o.o. z Gliwic umowę na realizację zadania.

W ramach prac przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni o szerokości 6 metrów, chodnika po jednej stronie pobocza wraz z oświetleniem oraz kanalizację deszczową z dwoma przepustami.

Całość robót powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia br., a łączny koszt inwestycji wyniesie 840 tysiące złotych.

Zakończenie prac na ulicy Jęczmiennej oznaczać będzie finalizację ostatniego już- III etapu- wieloletniego zadania gminnego, polegającego na modernizacji ulicy Koziełka. Zadanie to korzystało z dofinansowania Narodowego Programu Przebudowy Dróg (tzw. schetynówki), a efektem działań gminy jest kompleksowo wyremontowana, bezpieczna i funkcjonalna arteria komunikacyjna Starego Knurowa.

 

   ulica Jęczmienna w rejonie skrzyżowania z ulicą Wolności

 

 

 

udostępnij
do góry