• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Urząd Miasta z certyfikatem ISO

Urząd Miasta z certyfikatem ISO

5 Października 2021

Na kolejne 3 lata został przedłużony certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015. To efekt ubiegłotygodniowego auditu recertyfikacyjnego, jaki miał miejsce w knurowskim magistracie.

Kompleksowy audit prowadzony był przez niezależną i akredytowaną jednostkę certyfikującą w postaci zespołu auditorów TÜV NORD Polska, którzy przez dwa dni przyglądali się procesom i procedurom realizowanym przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta.

Nadrzędnym celem auditu było potwierdzenie zgodności systemu zarządzania Urzędem z kryteriami auditu tj. wymaganiami
wynikającymi z przyjętych norm ISO, zdefiniowanymi i opisanymi procesami realizowanymi przez poszczególne wydziały i referaty oraz dokumentacją systemową, czyli aktami spraw realizowanych w knurowskim magistracie.

Podczas auditu oceniana była też efektywność i skuteczność systemu zarządzania w osiąganiu założonych przez Urząd Miasta celów, w tym spełniania norm i wymagań określonych przepisami prawa i umowami.  Jak w każdym audicie, wskazane zostaną też możliwości doskonalenia systemu zarządzania tak, aby stale podnosić jakość usług świadczonych przez administrację samorządową na rzecz społeczności lokalnej.

Podobne wiadomości:

do góry