• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/W Knurowie powstanie Punkt dydaktyczny Wyższej Szkoły (..)

W Knurowie powstanie Punkt dydaktyczny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

20 Września 2021

W dniu dzisiejszym 20 września 2021r. w Ratuszu Miejskim w Knurowie o godz. 13.00 został podpisany List Intencyjny pomiędzy Gminą Knurów reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Adama Ramsa, a Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach reprezentowaną przez Rektora prof. WST dr Aleksandra Ostendę.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciela Zarządu Miasta Knurów, Uczelni, Zarządu Szpitala w Knurowie, Miejskiego Centrum Edukacji w Knurowie, a także radni Rady Miasta Knurów.

Celem podpisania listu intencyjnego było podjęcie wspólnej inicjatywy polegającej na utworzeniu w Knurowie Punktu dydaktycznego Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi. Punkt prowadzić będzie działalność dydaktyczną w zakresie kształcenia pielęgniarek na kierunku Pielęgniarstwo.

Współpraca i pomoc miasta polegać będzie między innymi na udostępnieniu pomieszczeń w miejskich obiektach oświatowych celem prowadzenia zajęć dydaktycznych wśród studentów w weekendy. Zajęcia praktyczne przy użyciu fantomów będą odbywać się w budynkach Szpitala w Knurowie.

Dzięki zawarciu porozumienia, Knurów wzbogaci się o placówkę szkolnictwa wyższego, pierwszą tego typu w mieście.

Podobne wiadomości:

do góry