• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Senioralia z udziałem knurowskich seniorów

Senioralia z udziałem knurowskich seniorów

21 Września 2021

W ubiegłym tygodniu 15-16 września 2021 r. w Krakowie odbyły się VIII Międzynarodowe Senioralia. Organizatorem tej imprezy był „Głos Seniora”, Stowarzyszenie „MANKO”, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W drugim dniu obchodów seniorzy z Dziennego Domu „SENIOR+” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Knurowie, wraz z członkami koła PTTK TRION oraz członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Knurowa postanowili wspólnie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Podczas wspólnego wyjazdu była okazja do wymiany doświadczeń, integracji, a także wzajemnego poznania się w miłej atmosferze.
Zaraz po mszy świętej rozpoczynającej obchody, knurowscy seniorzy wzięli udział w pochodzie ulicami Krakowa zmierzającym do Parku Jordana. Parada liczył około 3 tys uczestników, którym przyświecało hasło „Senior ma moc”. W miejscu docelowym seniorzy mogli skorzystać z wykładów edukacyjnych, bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich, jak również z część rozrywkowej. Jedną z atrakcji był również dostęp do leczniczej, źródlanej wody krynickiej. Najbardziej widowiskową cześć spotkania stanowiły występy artystyczne przygotowane przez samych seniorów.

Senioralia to działanie w ramach dobrych praktyk. To przełamanie stereotypu osoby starszej - schorowanej i samotnej.

Jedna z organizatorek wyjazdu, Pani Maria Barska z MOPS Knurów wspomina wyjazd w najlepszych superlatywach: "Wyjazd był udany a pogoda dopisała. Mieliśmy okazję podziwiać piękne występy oraz miło i aktywnie wspólnie spędzić czas. Uśmiech nie znikał nam z twarzy i pozostał do dnia dzisiejszego. Seniorzy do Knurowa wrócili wieczorem pełni wrażeń z postanowieniem powtórzenia wyjazdu na Senioraliaw następnym roku."

Foto: Marta Cupok, Bernadetta Cisowska

knurowianie podczas senioraliów

 

knurowianie podczas senioraliów

Podobne wiadomości:

do góry