• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Województwo Śląskie dołączyło do grona wspierających (..)

Województwo Śląskie dołączyło do grona wspierających rodziny wielodzietne

3 Września 2014

Przypomnijmy, że od stycznia br. w naszym mieście ruszył gminny program wspierania rodzin wielodzietnych ,,Rodzina 3+ w Knurowie". Do chwili obecnej, przeszło 170 rodzinom, które posiadają co najmniej 3 dzieci, wydano już 866 kart uprawniających do korzystania z oferty miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych, sklepów oraz prywatnych firm usługowych i szkól językowych, które przyłaczyły się do programu w charakterze Partnera.

W czerwcu br. na terenie calego kraju wszedł z kolei w życie odrębny program rządowy, koordynowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą ,,Karta Dużej Rodziny". W odróżnieniu od lokalnych programów, obowiązujących na terenie poszczególnych gmin, projekt rządowy dotyczy głównie instytucji i podmiotów oferujących ulgi  i bonifikaty w różnych punktach zlokalizowanych na mapie Polski. W tym jednak przypadku konieczne jest wyrobienie osobnej karty, o którą można starać się w swoim macierzystym Urzędzie Miasta/Gminy (decyduje miejsce zamieszkania). 

Od 1 września br. posiadacze ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, mogą także korzystać z dodatkowej oferty województwa śląskiego, które uruchomiło Program pn. ,,Śląskie dla rodziny- Karta Dużej Rodziny", w ramach którego udostępniło swoje zasooby instytucji kultury, rekreacji, edukacji, ochrony zdrowia i transportu publicznego rodzinom wielodzietnym na preferencyjnych zasadach. Wśród szczegółowego wykazu podmiotów znajdziemy m.in. ofertę Wesołego Miasteczka, chorzowskiego ZOO, Kolei Śląskich, czy też Muzeum Zamkowego w Pszczynie. 

Zachęcamy więc tych z Państwa, którzy jeszcze nie posiadają karty, czy to miejskiej, czy rządowej, do złożenia wniosku w naszym Urzędzie Miasta (pokój nr. 112 I piętro budynku przy ul. dr. F.Ogana 5).

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o każdym z programów:

 

nazwa programu strona www organizator programu wzór karty uprawniającej do zniżek
Rodzina 3+ w Knurowie Gmina Knurów  
Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny

Samorząd Województwa Śląskiego

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dodatkowych informacji udziela Biuro ds. Funduszy Strukturalnych, Promocji, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UM Knurów pod numerem telefonów: (32) 339 22 93 lub (32) 339 22 84

 a programu

 

do góry