• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zbliża się termin płatności I raty podatku od (..)

Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości

14 Marca 2016

Urząd Miasta Knurów przypomina podatnikom podatku od nieruchomości, że w najbliższy wtorek 15 marca upływa termin do uiszczenia I raty kwartalnej za rok 2016. W tym samym dniu upływa także termin płatności podatku leśnego, rolnego lub tzw. łącznego zobowiązania pieniężnego tj. zobowiązania, które obejmuje więcej niż jeden typ podatku (np. w sytuacji gdy ktoś posiada gospodarstwo rolne z budynkami).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy podatnik zobowiązany jest do samodzielnego dokonywania wpłaty-bez dodatkowego wezwania, wg. stawki zapisanej w treści decyzji podatkowej dostarczonej do siedziby lub miejsca zamieszkania podatnika.

Płatności można dokonywać gotówką w placówkach pocztowych, a także bezpośrednio w kasie Urzędu Miasta Knurów przy ul. dr F. Ogana 5 (parter) po uprzednim zgłoszeniu się do Wydziału Finansów, pok.9 - parter, codziennie w godzinach otwarcia Kasy Urzędu. We wtorki kasa czynna jest w godz. 7.45 – 15.30.

Żeby jednak uniknąć kolejek i zaoszczędzić czas, zachęcamy do skorzystania z możliwości regulowania powyższych należności przelewem na indywidualny rachunek bankowy podany w treści decyzji podatkowej lub na ogólne konto Urzędu Miasta: w GETIN NOBLE BANK S.A. z siedzibą: ul. Domaniewska 39 b, Warszawa nr konta 07 1560 1081 2121 0517 3581 0019

UWAGA: OD DNIA 01.01.2016R. W PRZYPADKU GDY KWOTA PODATKU NIE PRZEKRACZA 100 ZŁ., PODATEK JEST PŁATNY JEDNORAZOWO W TERMINIE PŁATNOŚCI PIERWSZEJ RATY (podstawa prawna: art.6 ust.11a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych)

 

Dodatkowych informacji w sprawie obowiązku podatkowego udziela Wydział Finansów UM Knurów (numer telefonu: 32 339 22 86) w godzinach pracy Urzędu.

 

udostępnij
do góry