• język migowy
  • BIP
  • EU

Honorowe obywatelstwo

Jerzy Dudek, honorowy obywatel Knurowa, zdjęcie autorstwa Piotra SkorupyRada Miasta Knurów w 2005 roku ustanowiła wyróżnienie w postaci Honorowego Obywatela Miasta Knurów.
Jak dotąd jedynym honorowym obywatelem Knurowa jest Jerzy Dudek. Nadanie tytułu na podstawie specjalnej uchwały wraz z przekazaniem symbolicznych kluczy do bram miasta, odbyło się 18 czerwca 2005 roku podczas meczu piłkarskiego Jerzy Dudek i Przyjaciele.

Jako jeden z najbardziej utytuowanych sportowców, Jerzy Dudek jest osobą, która dzięki swojemu talentowi i umiejętności, a także ciągłej pracy nad sobą stanowi do dziś wzór dla młodzieży i dorosłych. Pokazał, że dzięki wytrwałości można trafić na usta całego świata z małej dzielnicy Knurowa - Szczygłowic. Jednocześnie udowodnił, że można zostać osobą skromną i chętną do pomocy, osobą, która zawsze pamięta o swoich korzeniach. Jerzy Dudek wielokrotnie podkreślał, że wielką karierę rozpoczynał w Knurowie, w klubie z wieloletnimi tradycjami - Concordii Knurów. Wielokrotnie udzielał sie charytatywnie i społecznie. Dzięki jego postawie miasto Knurów znane jest w Polsce i w Europie.

 

Jerzy Dudek

Wręczenie symbolicznego klucza do miasta w czasie meczu "Jerzy Dudek i przyjaciele".

do góry