• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Pomoc dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej

Pomoc dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej

5 Lutego 2021

W knurowskim magistracie rozpoczęły się prace nad wprowadzeniem uregulowań, mających na celu zaproponowanie przedsiębiorcom z branży gastronomicznej konkretnej pomocy finansowej w okresie trwającej pandemii. Rozważane jest zwolnienia przedsiębiorców z opłat za korzystanie w 2021 roku z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Jak wynika z danych przygotowanych przez Wydział Świadczeń Socjalnych i Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Knurów, w grę wchodzi pomoc dla 28 podmiotów gospodarczych oferujących sprzedaż napojów alkoholowych, które powinno się spożyć w miejscu sprzedaży.

Zanim jednak pomoc ta zostanie udzielona, potrzebne będzie przyjęcie przez Radę Miasta Knurów odpowiedniej uchwały, w której uregulowane zostaną procedury i warunki ubiegania się przedsiębiorców o zwolnienie z opłat. Projekt takiej uchwały wniesiony zostanie pod obrady Rady Miasta na najbliższą sesję w dniu 17 lutego br.

Ze wstępnych szacunków wynika, że łączna skala zwolnień wyniesie ok. 50 tys. złotych.

Zaznaczyć należy, że nie jest to pierwszy taki krok Gminy w kierunku pomocy przedsiębiorcom, bo już podczas wiosennej fali pandemii w Polsce, Knurów wprowadził regulacje polegające na umorzaniu zaległości podatkowych oraz zawieszeniu poboru opłat i odroczeniu terminów płatności.

Zapraszamy do zapoznania się z planami Urzędu Miasta w tym zakresie w formie materiału filmowego

Podobne wiadomości:

do góry