• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Od piątku kultura i sport wraca do życia

Od piątku kultura i sport wraca do życia

9 Lutego 2021

Decyzją Rządu RP, od najbliższego piątku 12 lutego zostanie złagodzona część obostrzeń związanych z lockdown-em.
Chodzi m.in. o ponowne otwarcie obiektów kulturalnych oraz sportowych. Mowa tu m.in. o kinach, basenach czy boiskach zewnętrznych.
W związku z powyższym, w całym kraju, również i w Knurowie, trwają przygotowania do uruchomienia wybranych obiektów.

Zgodnie z informacją uzyskaną z Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie od piątku 12 lutego zaczną funkcjonować:
- Kino Scena Kultura przy ul Niepodległości (można rezerwować bilety online na stronie Kina Scena Kultura, a osoby preferujące rezerwację telefoniczną, mogą dzwonić od czwartku w godzinach 15.00 - 19.00, pod nr: +48 32 332 63 81). Obowiązuje limit maksymalnie 50% miejsc siedzących.
- Pływalnia Kryta aQuaRelax przy ul. Szpitalnej (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -22.00, sobota - niedziela w godz. 10.00 - 22.00, sauna nieczynna)
- Pływalnia Kryta przy ul. Górniczej (od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 22.00, sobota - niedziela w godz. 10.00 - 20.00, sauna nieczynna)
- Siłownia zewnętrzna, skwer ul. Ułanów/ul. Szpitalna (całodobowo)

Wprowadzone zmiany obowiązują czasowo, tj. do 28 lutego.

MOSiR Knurów informuje, że rozporządzenie Rady Ministrów z grudnia 2020 roku określa działalność związaną ze sportem, rozrywkową i rekreacyjną jako działalność polegającą na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych. W związku z tym użytkownicy obiektów są zobowiązani do wypełnienia stosownego oświadczenia (możliwość pobrania poniżej).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie zajęcia i wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Przypomina się także o konieczności przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów dotyczących zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Wszystkie karnety na pływalnie zakupione i niewykorzystane przed końcem 2020 roku pozostają ważne do dnia 30.06.2021.

Druki oświadczeń można pobrać na stronie MOSiR Knurów: LINK

Podobne wiadomości:

do góry