• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Knurów otrzymał materace dla uchodźców

Knurów otrzymał materace dla uchodźców

29 Marca 2022

Od ponad miesiąca trwa konflikt wojenny tuż za wschodnią granicą naszego kraju. Poza współczuciem jakie okazują nasi rodacy względem sąsiadów, idzie konkretna pomoc związana z przyjmowaniem uchodźców pod swój dach i pełnieniem nad nimi opieki.

logo JanpolGminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Knurowie, prowadzi szereg działań pomocowych dla samych Ukraińców, a także Knurowian, oferujących własną pomoc. Wiele spontanicznych akcji i nieoczekiwanych wydarzeń stawia wiele wyzwań, jednak wśród nich można doświadczyć wielkiego serca i hojnych darów. Dobrym przykładem jest producent materacy, firma Janpol z Orzesza, która w dniu dzisiejszym przekazała w ramach darowizny 50 sztuk nowych materacy, dedykowanych do łóżek polowych zakupionych przez Gminę Knurów.

Realizacja tego przedsięwzięcia, to też zasługa pewnego człowieka z dobrym sercem, mowa o Pani Katarzynie Caputa z Knurowa, która zainicjowała kontakt między firmą Janpol, a Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Knurowie. Ten pozornie mały gest Pani Katarzyny zaowocował dużym wsparciem dla kilkudziesięciu uchodźców wojennych z Ukrainy.

wypakowywanie materacy przy Ratuszu Miejskim

materace Janpol

Podobne wiadomości:

do góry