• język migowy
  • BIP
  • EU

Kulturalna klimatyzacja

11 Stycznia 2021

Dom Kultury w Szczygłowicach kilka lat temu przeszedł gruntowny remont i modernizację. Powstały niemal na nowo obiekt z powodzeniem zaczął gościć znanych i lubianych artystów, przejmując z czasem rolę, którą wcześniej pełniło Kino Scena KULTURA.

Zarówno publiczności, jak i kierownictwu Centrum Kultury w Knurowie, które zarządza szczygłowickim obiektem, do pełni szczęścia brakowało w zasadzie tylko jeszcze jednej rzeczy - klimatyzacji na sali widowiskowej.

W realizacji planów montażu nowej instalacji na przeszkodzie stały napięty grafik spektakli i koncertów, a także inne zadania inwestycyjne, na które potrzebne były środki finansowe.

W roku 2020 udało się jednak wygospodarować w budżecie miasta stosowną dotację dla Centrum Kultury na realizację zadania, a dodatkowym czynnikiem sprzyjającym inwestycji było ograniczenie, czy wręcz zamrożenie w pewnym okresie koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, co pozwoliło na bezkolizyjne wykonanie niezbędnych prac remontowo - adaptacyjnych.

W zakresie robót, powierzonych firmie AWIR sp. z o.o. było m.in. wykonane prac instalacyjnych, montaż nowego agregatu chłodzącego wraz z wykonaniem konstrukcji wsporczej oraz połączenie centrali wentylacyjnej z agregatem chłodzącym w jedną całość.

Ostatnim etapem był właściwy już montaż klimatyzacji na sali widowiskowej, uruchomienie oraz regulacja wykonanej instalacji.

Całkowita wartość zadania wyniosła 99 956 zł i pochodziła z dotacji celowej udzielonej Centrum Kultury w Knurowie z środków budżetu miasta.

Instalacja klimatyzacyjna na dachu Domu Kultury w Szczygłowicach

Instalacja klimatyzacyjna na dachu Domu Kultury w Szczygłowicach

 

Podobne wiadomości:

do góry