• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP w Gliwicach

Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP w Gliwicach

13 Maja 2022

logo 30 lecia PSPW związku z Dniem Strażaka, który przypada na 4 maja, w całym kraju, a także Knurowie, wyrażano wdzięczność i podkreślano ogromne zasługi zarówno dla zawodowych strażaków, jak i ochotników.

Tegoroczne święto zbiegło się z jubileuszem 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej, w zawiązku z czym Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach wraz ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowały szereg wydarzeń. Począwszy od soboty 7 maja, odprawiono mszę świętą w kościele pw. św. Barbary w Gliwicach, w intencji strażaków oraz ich rodzin, po której odbył się przejazd samochodów ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Gliwice i powiatu gliwickiego.

W każdą następną sobotę w maju planowane są „dni otwarte” w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych tut. Komendy w godz. 11:00 -13:00. Będzie możliwość zwiedzenia jednostek, zapoznania się z samochodami oraz sprzętem jakim dysponujemy.

W dniu dzisiejszym 13 maja bieżącego roku przewidziano uroczystość z okazji Dnia Strażaka 2022 w siedzibie gliwickiej komendy. Na obchody zaproszono m.in. włodarzy z naszego regionu. Miasto Knurów reprezentuje Sekretarz Miasta Piotr Dudło, będący zarazem Prezesem Zarządu Miejskiego Związku OSP w Knurowie. Przedstawiciel miasta przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach st. bryg. mgr inż. Romana Klechy gratulacje oraz życzenia od Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa, a także Przewodniczącego Rady Miasta Knurów Tomasza Rzepy.

list gratulacyjny dla PSP

Podobne wiadomości:

do góry