• język migowy
  • BIP
  • EU

Świętujemy 5 urodziny GZM

28 Czerwca 2022

Jedyna w Polsce, najmłodsza w Europie metropolia ma już 5 lat. Za kilka dni, bo 1 lipca, minie dokładnie pięć lat od powstania Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii na mocy rządowego rozporządzenia.
Idea przyświecająca pierwszej edycji święta Metropolii zawiera się w prostym zdaniu „Kierunek GZM: Poznajmy się W Metropolii”
2 lipca ruszy prawdziwy festiwal metropolitalnych mikrowypraw. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w ponad 100 różnych wydarzeniach.
Planując sobotę, będzie można wybierać spośród kilkudziesięciu propozycji lokalnych wycieczek. Szczegóły na stronie: www.kierunekgzm.pl
2 lipca mieszkańcy będą mogli również bezpłatnie dojechać komunikacją miejską ZTM na wybrane przez siebie wydarzenia.

W ramach obchodów odbędą się 94 wydarzenia, w tym aż 68 mikrowypraw w 35 gminach Metropolii GZM.

Podczas pierwszego święta Metropolii będzie rekreacyjnie i aktywnie, romantycznie i rozważnie, czasem z przymrużeniem oka i zabawnie, a czasem bardzo serio.

Miasto Knurów zaprasza na 2 wydarzenia w ramach święta GZM:

  • „Przystanek Kino, czyli filmowe tropy na mapie Knurowa” - nostalgiczna wycieczka po starych lokalnych kinach i opowieściach o najlepszych czasach kinematografów.
  • „Na Geburstagu u Karolinki” - animacje muzyczno-ruchowe dla dzieci i potańcówka dla dorosłych

To zaledwie cześć propozycji z obszernego programu, który w całości dostępny jest na stronie internetowej www.kierunekgzm.pl

Uczestnictwo w przygotowanych wydarzeniach jest bezpłatne. Niektóre z wydarzeń wymagają wcześniejszej rezerwacji, której dokonamy w gminach (u organizatorów).

Zadanie realizowane z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Podobne wiadomości:

do góry