• język migowy
  • BIP
  • EU

Uwaga! Nierzetelne informacje

17 Lutego 2022

W związku z pojawieniem się sygnałów o kolportowaniu wśród mieszkańców Knurowa ulotki zapraszającej na spotkanie w sprawie dotacji do pomp ciepła, a także takiej samej informacji zamieszczonej na profilu facebookowym Twój Knurów  informujemy, iż Urząd Miasta nie jest organizatorem takiego spotkania, ani nie upoważnił żadnej firmy zewnętrznej/osób niebędących pracownikami Urzędu do działania w imieniu Gminy Knurów.

Prosimy o zachowanie ostrożności!

Jak czytamy w ulotce, sygnowanej bezprawnie herbem miasta, organizowane w dniu 18 lutego br. (piątek) ,,spotkanie gminne" ma dotyczyć dotacji do pomp ciepła, między innymi z Programu ,,Czyste Powietrze"

Nie wiadomo, co autorzy ulotki mieli na myśli, jednakże podawane w niej kwoty dofinansowania z ,,Czystego Powietrza" są nierzetelne i mogą wprowadzać mieszkańców w błąd. Rzeczywista kwota dofinansowania do pomp powietrznych lub powietrzno-wodnych, uzależniona jest od dochodów w gospodarstwie domowym wnioskodawcy i wynosi od 3 000 zł do 27 000 zł, a nie 19 000 zł - 37 000 zł.

Po aktualne i pełne informacje w sprawie możliwości dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła zapraszamy do Urzędu Miasta Knurów. Pragniemy też podkreślić, że złożenie wniosku o dotację jest bezpłatne.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu ,,Czyste Powietrze" mieści się w budynku Urzędu Miasta Knurów przy ul. dr Floriana Ogana 5 (pokój 07 niski parter) i jest czynny:

  • w każdą środę  od 12.30 do 17.30
  • w każdy piątek od 11.00 do 16.00

Na spotkanie z pracownikiem Punktu zapraszamy po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod numerem 32 339 22 80 (telefon czyyny w godzinach otwarcia Punktu)

W sprawie dotacji do pomp ciepła z budżetu Gminy Knurów (gminny program ekodotacji) można kontaktować się codziennie z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Knurów pod numerem telefonu 32 339 22 99.

 

Ulotka informacyjna o spotkaniu w sprawie dotacji do pomp ciepła

Podobne wiadomości:

do góry