• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Kolejna inicjatywa ekologiczna w Knurowie

Kolejna inicjatywa ekologiczna w Knurowie

14 Marca 2022

Mając na uwadze wyzwania jakie stoją przed wszystkimi samorządami w naszym województwie w kwestii poprawy jakości powietrza, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wraz z 80 gminami przygotował wspólny projekt pn. „Śląskie. Przywracamy Błękit”.

Projekt ten polegać będzie na stworzeniu systemu wsparcia kompetencyjnego i doradczego dla jednostek samorządowych, które stoją przed zadaniem ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, zwiększania obszarów zielonych, wymiany urządzeń grzewczych z nieekologicznych na technologię przyjazną środowisku.

W ramach tego systemu,w każdej gminie objętej projektem działać będzie ekodoradca, którego zadaniem będzie m.in. wsparcie mieszkańców gminy w zakresie pozyskiwania dotacji do wymiany źródła ciepła i/lub podniesienia efektywności energetycznej budynku, w tym:

  • udzielanie informacji o dostępnych formach wsparcia,
  • pomoc w prawidłowym wypełnieniu wniosku o dotację

Ekodoradca będzie także współdziałał z Urzędem Miasta przy przy opracowywaniu, aktualizacji bądź realizacji gminnych strategii służących poprawie jakości powietrza, jak również wspierał wdrażanie Programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego.

Dzięki przystąpieniu przez nasze miasto do tej inicjatywy, uda się realnie pozyskać blisko 400 tys. złotych, które w przyszłości zaprocentują w postaci nowych ekoprzedsięwzięć realizowanych zarówno przez samych mieszkańców, Gminę Knurów jak i inne podmioty publiczne.

Certyfikat udziału w Programie Śląskie Przywracamy Błękit

 

 

Podobne wiadomości:

do góry