• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zima odeszła, czas na naprawy ubytków w asfalcie

Zima odeszła, czas na naprawy ubytków w asfalcie

25 Lutego 2021

Jeszcze w ubiegłym tygodniu w całej Polsce panowała iście zimowa aura, która przyniosła ze sobą intensywne opady. Pryzmy śniegu i lodu pokrywające jezdnie i pobocza oraz niskie temperatury szczegolnie dały we znaki drogom, które po gwałtownych roztopach wymagają niezbędnych napraw.

W naszej szerokości geograficznej taka nagła aplituda temperatur jest niestety zjawiskiem dość częśtym, dlatego też jak co roku zarządcy dróg zmagają się z problemem dziur i ubytków w asfalcie.

Już na początku roku Gmina Knurów w wyniku postępowania przetargowego wyłoniła firmę Geoinvest Krzysztof Gajdzik z Gieraltowic, której zadaniem będzie pozimowa naprawa cząstkowa zarówno na drogach gminnych, jak również chodnikach czy drogach żużlowych.

Wykonawca prac otrzymał w ostatnich dniach od służb Urzędu Miasta Knurów 13 lokalizacji do wykonania pierwszych prac naprawczych. 

Warto dodać, że służby miejskie na bieżąco dokonują przeglądów stanu dróg w naszym mieście pod kątem zakwalifikowania uszkodzeń i ubytków do naprawy. Aktywnością wykazują się też sami mieszkańcy, którzy zgłaszają w knurowskim magistracie oraz  w Straży Miejskiej potencjalne miejsca do naprawy.

Podobne wiadomości:

do góry