• język migowy
  • BIP
  • EU

Finiszują prace na FOCHu

13 Listopada 2020

Trwają ostatnie szlify na Centrum Przesiadkowym FOCH przy ul. Szpitalnej. Planowany termin uruchomienia Centrum wyznaczono na 23 listopada br.

Przebudowa przystanku autobusowego FOCH w Knurowie jest jedną z ważniejszych inwestycji realizowanych przez Gminę w bieżącym roku. Choć prace budowlane rozpoczęto już w zeszłym roku, wykonując nową zatoczkę autobusową wraz z ciągiem pieszym i ścieżką rowerową w pasie drogowym ulicy Szpitalnej dla pasażerów jadących w kierunku osiedla Wojska Polskiego I i II oraz Gliwic, to jednak najważniejsza część robót związana jest z gruntowną modernizacją dotychczasowego przystanku, który zlokalizowany jest nieopodal targowiska miejskiego.

Przypomnijmy, że projekt, na który Gmina Knurów pozyskała dofinansowanie unijne w wysokości 3 502 923,05 zł przewidywał wykonanie nowego placu manewrowego dla autobusów wraz z budową zadaszonych peronów dla pasażerów, budową systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (tablice z orientacyjnym czasem przyjazdu autobusów), wykonanie kanalizacji sanitarnej, oświetlenia i elementów małej architektury oraz przebudową wjazdów i zjazdów w ciągu ulicy Szpitalnej na wysokości Centrum. Modernizacji infrastruktury pasażerskiej towarzyszył remont kapitalny wraz z termomodernizacją budynku poczekalni, w której mieszczą się także lokale użytkowe

Łączny koszt inwestycji to kwota 7 303 721 zł

Aktualnie, wykonawca robót tj. firma DROGOMAX SP. Z O. O. prowadzi ostatnie prace wykończeniowe, a równolegle Zarząd Transportu Metropolitalnego testuje nową infrastrukturę pasażerską pod kątem dostosowania do autobusów przegubowych, przygotowując nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Jeżeli aura nie pokrzyżuje planów, to nowe Centrum Przesiadkowe powinno zostać uruchomione dla pasażerów począwszy od poniedziałku 23 listopada bieżącego roku. Uruchomienie Centrum nie oznaczać będzie jednak końca prac, gdyż wykonawca robót w terminie do 18 grudnia br. będzie musiał jeszcze rozebrać tymczasowy przystanek zlokalizowany na parkingu przy targowisku oraz uporządkować teren i przywrócić do stanu pierwotnego.

Co ważne podkreślenia, modernizacja układu drogowego w tej części miasta nie ogranicza się tylko do budowy samego Centrum, gdyż już w najbliższym czasie rozpocznie się nie mniej ważna dla mieszkańców Knurowa inwestycja związana z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Kosmonautów.

zdjęcie peronów Centrum Przesiadkowego Foch

  

Trwające prace przy Centrum Przesiadkowym Foch

 

Podobne wiadomości:

do góry