• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Trwa przebudowa kanalizacji deszczowej przy ulicy Szpitalnej

Trwa przebudowa kanalizacji deszczowej przy ulicy Szpitalnej

17 Listopada 2020

Od kilku tygodni kierowcy przejeżdżający ulicą Szpitalną w kierunku DK 78 oraz mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego odczuwają utrudnienia związane z trwającymi robotami ziemnymi.

Na podstawie umowy zawartej 31 lipca br. pomiędzy Gminą Knurów a Powiatem Gliwickim- Zarządem Dróg Powiatowych (ulica Szpitalna jest w części drogą powiatową), we wrześniu ruszyły prace w ramach I etapu projektu, polegające na przebudowie kanalizacji deszczowej na odcinku ulicy Szpitalnej pomiędzy ulicami Ułanów i Szarych Szeregów.

Realizowane zadanie ma na celu zwiększenie przepustowości istniejącej w tej części miasta infrastruktury podziemnej, która docelowo odbierać będzie wody opadowe z nowego ronda, które w ramach II etapu projektu powstanie w rejonie skrzyżowania ulcy Szpitalnej z ulicą Kosmonautów. Wykonawcą robót, zarówno w zakresie przebudowy kanalizacji jak i budowy przyszłego roda jest Firma Usługowo - Budowlana Fil-Bud z Katowic.

Całkowity koszt projektu to ponad 3 miliony 779 tysięcy złotych, przy czym Gmina Knurów finansuje prace związane z kanalizacją w wysokości 648 239 zł, a Powiat Gliwicki koszt budowy ronda w wysokości 3 131 714 zł. Inwestycja otrzymała także finansowe wsparcie Państwa Polskiego w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% kosztów kwalifikowanych.

Zakończenie prac związanych z przebudową kanalizacji planowany jest na koniec bieżącego roku, a całego zadania - na koniec maja przyszłego roku, tak więc czasowe utrudnienia drogowe w tym rejonie Knurowa jeszcze trochę potrwają.

Efektem inwestycji będzie jednak znacząca poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych oraz usprawnienie układu drogowego, szczególnie dla autobusów i innych pojazdów włączających się w ulicę Szpitalną od strony ulicy Kosmonautów.

prace ziemne przy ul. Szpitalnej

prace ziemne przy ulicy Szpitalnej

prace ziemne przy ulicy Szpitalnej

prace ziemne przy ulicy Szpitalnej

Podobne wiadomości:

do góry