• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Knurów zgłosił gotowość przyjęcia uchodźców

Knurów zgłosił gotowość przyjęcia uchodźców

24 Lutego 2022

Krajowy Plan Zarządzania Kryzysowego stwierdza, że organizatorem i koordynatorem działań jest administracja rządowa. Dlatego też na podstawie pkt 13 Planu, wojewodowie w całym kraju zwrócili się do jednostek samorządowych o wskazanie obiektów, w których mogłyby zostać uruchomione punkty recepcyjne i/lub ośrodki, w których mogliby zostać zakwaterowani obywatele Ukrainy.

Gmina Knurów na początku lutego br. przekazała wojewodzie śląskiemu informację o gotowości zorganizowania miejsc dla uchodźców.

Stosowne zgłoszenie przyjęte zostało do bazy danych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gliwicach. Nasze miasto zadeklarowało możliwość zakwaterowania uchodźców na terenie obiektów sportowo-rekreacyjnych, jak również zapewnienia im podstawowej opieki podczas pobytu w Knurowie.

Tak więc sugestia portalu TwójKnurów.pl, jakoby Urząd Miejski w Knurowie na obecną chwilę nie zdecydował się przyjąć uchodźców z Ukrainy, jest nieprawdziwa.

Aktualnie, samorządowcy oczekują od strony rządowej na pilne przekazanie konkretnych informacji o planowanych rozwiązaniach prawno-finansowych, w tym kwestii dotyczących dostępu uchodźców do świadczeń zdrowotnych, edukacji, czy też usług tłumacza.

Podobne wiadomości:

do góry