• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Pierwsze efekty działań pomocowych dla Ukrainy

Pierwsze efekty działań pomocowych dla Ukrainy

1 Marca 2022

Niespełna tydzień temu wybuchł konflikt zbrojny zaraz za wschodnią granicą. Knurowianie od samego początku okazują wielkie serce w niesieniu pomocy uchodźcą.

W obliczu powstałego kryzysu, powstała spontaniczna akcja w Knurowie. Z inicjatywy Lokatorsko Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie i przy współpracy Centrum Kultury w Knurowie, zorganizowano w poniedziałek 28 lutego bieżącego roku koncert Knurów dla Ukrainy. Wydarzenie odbyło się przy Centrum Handlowym Merkury, gdzie występowały miejskie zespoły, a także ukraiński artysta mieszkający w Polsce „Postman”. Podczas koncertu prowadzono zbiórkę potrzebnych artykułów dla poszkodowanych. Ogromne ilości darów były dowodem wielkiego zaangażowania Knurowian.

Podczas poniedziałkowego koncertu pomoc okazali też harcerze, klasy mundurowe oraz ratownicze, a także PCK, którzy zajęli się m.in. sprawami porządkowymi oraz transportem zebranych darów do Hali Sportowej MOSiR Knurów przy Alei Lipowej 12A, gdzie utworzono jeden z dwóch Punktów Zbiórki Darów. Dary po odpowiednim posegregowaniu trafią w najbliższy czwartek do Nieborowic, gdzie znajduje się powiatowe miejsce zbiórki.

Przypominamy w ślad za apelem Wojewody Śląskiego, że w obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wpłata środków na dedykowane rachunki bankowe, z których organizacje pomocowe będą mogły zakupić najpotrzebniejsze produkty i artykuły dla uchodźców.
Wpłaty można dokonywać m.in. na konto Caritas Diecezji Gliwickiej: 57 1240 1343 1111 0010 0216 7128 z dopiskiem „UKRAINA”

Przypominamy, że na stronie internetowej Urzędu Miasta Knurów utworzono specjalną zakładkę „Pomoc Ukrainie”, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje z tego obszaru: https://www.knurow.pl/main/pomoc-ukrainie

Podobne wiadomości:

do góry