• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości

10 Listopada 2020

Tegoroczne obchody święta Odzyskania Niepodległości, odbędą się w sposób odpowiedni, jak na sytuacjię w jakiej znajduje się obecnie cały świat. Wszystkie uroczystości skupiające ludzi zostały odwołanie, nie będzie marszu pod pomnik, składania wieńców, ani innych gromadnych akcentów upamiętniających to niezwykle ważne święto dla wszystkich Polaków.

Centrum Kultury w Knurowie, które co roku przygotowywało patriotyczne obchody, w tym roku zmierzyło się z barierą jaką jest obecnie pandemia, przygotowując koncert on-line. Podczas tego wydarzenia artystycznego, będziemy mogli podziwiać występ Studia Piosenki i Musicalu pt. "Nasza Mała i Duża Ojczyzna".

Młodzi wokaliści z zespołu pod kierunkiem Agnieszka Bielanik-Witomska przygotowali wyjątkową muzyczną opowieść, nawiązującą do okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów, a także nawiązującą do historii Powstań Śląskich.

Nie zabraknie również akcentów związanych z kulturą i obyczajowością śląską. Usłyszymy piosenki i pieśni, które na nowo rozbudzą w nas uczucia patriotyczne, które wleją optymizm i radość wynikającą z poczucia przynależności do naszej "małej i dużej ojczyzny".

Koncert odbędzie się w dniu 11 listopada 2020 r. (środa), o godz. 18.00, na fanpage Centrum Kultury w Knurowie

ZAPRASZAMY!

plakat dotyczący wydarzenia

Podobne wiadomości:

do góry