• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wyróżnienia "Knurów - Dobre Przykłady" przyznane

Wyróżnienia "Knurów - Dobre Przykłady" przyznane

28 Kwietnia 2023

Na rok bieżący przypadła XIV już edycja gminnego konkursu "Knurów - Dobre Przykłady", którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie osób oraz organizacji pozarządowych, które w poprzednim roku szczególnie wyróżniły się podczas realizacji działań i wsparcia na rzecz społeczności lokalnej naszego miasta.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, zgłoszenia konkursowe przyjmowane były do dnia 14 kwietnia 2023 roku.

W wyniku weryfikacji i oceny zgłoszonych kandydatur Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta zdecydowała się rekomendować Pana Łukasza Kornatkę w kategorii Lidera organizacji pozarządowej, a także Fundację Gram, Kibicuję, Pomagam w kategorii najlepszych organizacji.

Łukasz Kornatka, foto: archiwum Łukasza KornatkiŁukasz Kornatka to ambasador zdrowego stylu życia, trener piłkarski, taternik oraz przewodnik górski. Jako ósmy Polak (i pierwszy w wersji rozszerzonej: 55 szczytów) ma szansę zdobyć Koronę Europy. Na swoim koncie ma 40 szczytów oraz 2 szczyty z dodatkowej listy. Zdobywca Wielkiej Korony Tatr. Przeszedł wszystkie w Polsce szlaki długodystansowe. Wszedł na wszystkie znakowane i nazwane w Tatrach szczyty powyżej wysokości 2000 metrów. Oprócz wspinania się prowadzi wycieczki oraz przeprowadza prelekcje tematyczne w szkołach wśród młodzieży. Jak sam mówi wędruje szlakami, jak również poza nimi. Najwięcej przebywa w Tatrach ponieważ od nich zaczęła się jego pasja. Twierdzi, że jego hobby to choroba, która ciągle postępuje.

logo Fundacji Gram kibicuję pomagamFundacja Gram, Kibicuję, Pomagam powstała z potrzeby serca, miłości do sportu i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Zrodziła się z przekonania, że jedna osoba może niewiele, ale działając razem mamy szansę zmieniać świat. Fundacja towarzyszy drugiemu człowiekowi w czasie niechcianym, gdy los doświadcza chorobą, dotyka niepełnosprawnością. Twierdzą, że świat sportu lubi pomagać, trzeba tylko pokazać ludziom, jak to zrobić, stworzyć do tego możliwości i zachęcić. Od kilku lat organizują turnieje charytatywne, w których uczestniczyły gwiazdy sportu i estrady. Fundacja Gram, Kibicuję, Pomagam działa również profilaktycznie. W roku 2022 zainicjowali akcję "Stop Depresji", która uwrażliwiła rodziców, dorosłych, pedagogów, trenerów, by poświęcać więcej uwagi dzieciom, swoim bliskim. Podczas prelekcji przekazali wiele ważnych informacji i wskazali gdzie szukać fachowej pomocy.
Warto również wspomnieć, że Fundacja w ubiegłym roku została również doceniona przez Radę Miasta Knurów, otrzymując najwyższe wyróżnienie miejskie, jakim jest „Laur Knurowa”.

Tegorocznym Laureatom gminnego konkursu „Knurów - DOBRE PRZYKŁADY" serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

O momencie uroczystego wręczenie dyplomów oraz nagród będziemy informować na stronie Urzędu Miasta Knurów.

Podobne wiadomości:

do góry