• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wyróżnienie "Knurów - Dobre Przykłady" przyznane

Wyróżnienie "Knurów - Dobre Przykłady" przyznane

17 Maja 2021

Na rok bieżący przypadła XII już edycja gminnego konkursu ,,Knurów-DOBRE PRZYKŁADY", którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie osób oraz organizacji pozarządowych, które w poprzednim roku szczególnie wyróżniły się podczas realizacji działań i wsparcia na rzecz społeczności lokalnej naszego miasta.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, zgłoszenia konkursowe przyjmowane były do dnia 15 kwietnia 2021 r.

W wyniku weryfikacji i oceny zgłoszonych kandydatur Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta zdecydowała się rekomendować Pana Donata Dubiela w kategorii Lidera organizacji pozarządowej, a także Miejskie Towarzystwo Sportowe Knurów w kategorii najlepszych organizacji.

Pan Donat Dubiel prowadzi zajęcia w ramach Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie liczącego 80 młodych naukowców, w tym 56 z Knurowa. Zajęcia mają na celu pogłębianie wiedzy wśród młodzieży, w zakresie praktycznej nauki informatyki, elektroniki oraz dziedzin związanych z automatyką i mechatroniką. Poza aspektem wiedzy, uczestnicy zajęć uczą się samoorganizacji i pracy w grupie, a także analitycznego myślenia, zastosowania technicznego języka angielskiego, sporządzania dokumentacji projektowej, a nawet pozyskiwania sponsorów.

Koło pod przewodnictwem Pana Dubiela odniosło wiele sukcesów promując Knurów, a mianowicie:

  • I miejsce w polskiej eliminacji Konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2020 zespołu AGO Team, który skonstruował minisatelitę AGO Knurów-1. Projekt został również doceniony przez Ministra Cyfryzacji.
     
  • Wyróżnienia w ramach konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej”.
  • 7 miejsce spośród 500 projektów ogólnopolskich, w konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Działalność Koła naukowego z Knurowa jest znana nie tylko w mediach lokalnych, ale także ogólnopolskich.

Miejskie Towarzystwo Sportowe Knurów rozpoczęło swoją działalność od 2017 roku, zapewniając rozwój umiejętności piłkarskich zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W minionym roku, pomimo czasu pandemii związanej z wirusem Covid-19, żeńska drużyna rozpoczęła rozgrywki futsalu I ligi oraz udział w turnieju Pucharu Polski Futsalu pod egidą PZNP Łączy nas Piłka.

Zaangażowanie zarządu stowarzyszenia oraz rodziców podczas trudnego roku dało zamierzony efekt, w postaci rozegrania wszystkich zaplanowanych spotkań.

MTS Knurów może pochwalić się wieloma osiągnięciami w turniejach ogólnopolskich. Zawodniczki oraz zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych osiągają wysokie miejsca, co motywuje do dalszego rozwoju, a zarazem jest dobrą promocją Miasta Knurów wśród krajowych rozgrywek, szeroko komentowanych przez media.

Poza działalnością typowo sportową, Stowarzyszenie angażuje się w działalność dobroczynną, biorąc udział w takich wydarzeniach jak:

  • akcja Śląskiego Związku Piłki Nożnej „Buty piłkarskie dla Kamerunu”, podczas której udało się zebrać 35 par butów dla potrzebujących,
  • wsparcie medialne w pomocy na rzecz zawodniczki reprezentacji Polski kobiet, która straciła cały swój dorobek w pożarze.

Tegorocznym Laureatom gminnego konkursu ,,Knurów-DOBRE PRZYKŁADY" serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

O momencie uroczystego wręczenie dyplomów oraz nagród będziemy informować na stronie Urzędu Miasta Knurów.

Podobne wiadomości:

do góry