• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Miasto przekaże kolejne pieniądze dla społeczników

Miasto przekaże kolejne pieniądze dla społeczników

26 Sierpnia 2021

Kwota 25 800 zł. w ramach kolejnego konkursu ofert trafi do stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego z przeznaczeniem na dofinansowanie działań i inicjatyw w zakresie polityki społecznej i organizacji imprez o zasięgu ponadgminnym w 2021 roku. Przypomnijmy, że w maju br. miasto przeznaczyło już 19 554,00 zł na ten sam cel w ramach pierwszej transzy dofinansowania.

W sumie 8 podmiotów działających na terenie Knurowa planujących realizację działań skierowanych do mieszkańców naszego miasta, otrzymało wsparcie. Są to takie organizacje jak PCK w Knurowie, Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Amatorski Klub Biegacza, Stowarzyszenie Moja Gmina Nasz Powiat, Akademia Piłki Nożnej Knurów, Młodzieżowy Klub Sportowy „Concordia”, Ognisko TKKF „Szczygłowice” oraz Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych \Katowice.

Wśród dofinansowanych działań znajdziemy między innymi cykl zajęć z rekreacji biegowej, Świąteczny Turniej Halowy Orlików Młodszych, XXIX Międzynarodowy Bieg Przełajowy na dystansie 5 km oraz XXVI Mistrzostwa Polski Górników, XXVIII Turniej Piłki Nożnej im. Tadeusza Wierciocha, Mikołajkowe Zawody Pływackie, konkurs ptaków egzotycznych, wykłady i zajęcia warsztatowe dla seniorów, czy też promocja działalności Klubu HDK-PCK im. F.Ogana w Knurowie

Wszystkie oferty przeszły weryfikację pod względem formalnym oraz zgodności z regulaminem konkursu, po czym specjalny zespół merytoryczny składający sie z pracowników Urzędu Miasta Knurów i przedstawicieli organizacji pozarządowych po dokonaniu oceny nadesłanych projektów przedstawił propozycję listy beneficjentów wraz z kwotą dofinansowania do akceptacji Prezydentowi Miasta.

Lista podmiotów wybranych do dofinansowania zatwierdzona została Zarządzeniem Prezydenta Miasta Knurów Nr 296/BWP/2021 z dnia 24.08.2021r.

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyne dofinansowanie ze strony Gminy na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe oraz kluby i stowarzyszenia, gdyż w tym roku wydatkowano ze środków Budżetu Miasta kwotę 399 054,00 zł na wsparcie projektów z zakresu polityki społecznej, sportu, działań aktywizujących mieszkańców oraz szkolenia dzieci i młodzieży.

Podobne wiadomości:

do góry