• język migowy
  • BIP
  • EU

Nie żyje Jerzy Kosowski

28 Maja 2021

Pan Jerzy Kosowski od ponad 20 lat pełnił funkcję Dyrektora Centrum Kultury w Knurowie, mając pod swoją pieczą Kino Scena Kultura, Dom Kultury w Szczygłowicach, Miejską Bibliotekę, Klub Kultury Lokalnej „Sztukateria”, czy też tygodnik „Przegląd Lokalny”.
Człowiek dzięki, któremu w Knurowie odbywały się koncerty, festiwale, plenerowe festyny rodzinne, jarmarki świąteczne, wernisaże, spotkania autorskie i wiele innych wydarzeń kulturalnych, dostarczających mieszkańcom Knurowa i okolic dużą porcję pozytywnej energii.

Dyrektor Kosowski zmarł w dniu wczorajszym 27 maja bieżącego roku, po długiej i ciężkiej chorobie, miał 56 lat.

-----------------------------------------------------------

Jerzy Kosowski

Wieloletni Dyrektor Centrum Kultury w Knurowie, z zawodu muzyk. Swoją funkcję pełnił od ponad 20 lat. Zanim zaczął spełniać się na stanowisku Dyrektora, był instruktorem nauki gry na instrumentach w domu kultury.

Największą wartością w życiu była dla niego odpowiedzialność. Uwielbiał pracować, przebywać z ludźmi odpowiedzialnymi, na których mógł liczyć. Jak podkreślał, największym sukcesem dla niego było to, że ludzie, z którymi pracuje, obdarzają go szacunkiem. Z uwagi na swoje stanowisko, sprawował pieczę nad różnorodnymi jednostkami: biblioteką, tygodnikiem „Przegląd Lokalny”, Kinem Scena Kultura, Domem Kultury w Szczygłowicach, zespołami muzycznymi zrzeszonymi wokół tzw. Hard Rocka, klubem kultury lokalnej Sztukaterią. Zawsze był dumny ze wszystkich swoich placówek.

W wolnych chwilach oddawał się muzycznej pasji, grając wspólnie ze swoim dorosłym synem. Lubił wracać do Libiąża, w województwie małopolskim, gdzie znajdował się jego rodzinny dom.

Jerzy Kosowski

Podobne wiadomości:

do góry